Lütfen bekleyiniz..

Bebek Bakıcısı Ne İş Yapar?

Bebek Bakıcısı Ne İş Yapar?

Bebek Bakıcısı Ne İş Yapar?

Bebek bakıcısı ev içerisinde birçok göreve sahip olabilir. İş veya diğer sebepler doğrultusunda belirli saat aralıklarında çocuklarının yanında olamayan ebeveynler tarafından bebek bakıcıları ilk tercihtir. Ancak tutulacak ve anlaşılacak olan bebek bakıcısının ne iş yapacağı, nelerden sorumlu olacağı ebeveynler tarafından merak edilebilir.

Bebek bakıcılarının ev içerisinde birbirinden farklı görevleri olabilir. Ancak öncelik olarak bebek bakıcıları, bebeklerin tüm ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlüdür. Bu noktada bebek bakıcısının aile yanında hangi saat dilimlerinde ve hangi şartlar altında çalıştığı da sorumluluklar açısından önem taşır.

Örneğin yatılı bebek bakıcısı ev içerisinde çok daha fazla göreve sahipken bu durum gündüzlü bakıcılar için değişiklik gösterebilir. Bu sebeple bebek bakıcılarının görevlerinin ne olduğunu belirleyebilmek için öncelikle hangi şartlar altında çalıştığının bilinmesi gerekir.

Yatılı Bebek Bakıcısının Görevleri Nelerdir?

Yatılı bebek bakıcısı, diğer bakıcı türlerine ve çalışma dilimlerine göre daha fazla görev üstlenir. Ev içerisinde daha farklı sorumluluklara sahip olan yatılı bebek bakıcılarının yapmaları gereken belirli işler de bulunur. Her şeyden önce yatılı bebek bakıcıları, ev içerisindeki diğer işlerden de sorumlu olabilir. Bu noktada yatılı bakıcılarının yapması gereken işler şu şekildedir;

 • Öncelik olarak bebeğin yemek ihtiyacını gidermeli
 • Bebeğin temizliği gibi çeşitli bakım ihtiyaçlarını karşılamalı
 • Bebeğin eğlenmesine ve vakit geçirmesine yardımcı olmalı
 • Bebeğin güvenliğini sağlamalı
 • Ev içerisindeki işlere yardımcı olmalı
 • Yemek ve temizlik konusunda ev işlerini üstlenmeli

Yukarıdaki sorumluluklar başta olmak üzere yatılı bebek bakıcının görevleri ev içerisinde oldukça fazladır. Ancak bu görevler içerisinde öncelik her zaman bebeğe karşı olan sorumluluklardır.

Gündüzlü Bebek Bakıcısının Görevleri Nelerdir?

Gündüzlü bebek bakıcısı yatılı bakıcılara göre hem aileyle hem de bebekle daha kısa süreli vakit geçirir. Genellikle ailelerin evde olmadığı saatler için tercih edilen gündüzlü bebek bakıcıların görevleri genellikle bebek odaklıdır ve diğer işlerle pek fazla ilgilenmemektedir. Gündüzlü bebek bakıcısının görevleri ise genel olarak şu şekildedir;

 • Mesai saatleri içerisinde bebeğin güvenliğini sağlamak
 • Bebeğin temel ihtiyaçlarını karşılamak
 • Bebeğin gelişmesine yardımcı olmak
 • Bebeklerin daha eğlenceli bir şekilde vakit geçirmesini sağlamak
 • Bebeklerin ve çocukların eğitimlerine destek olmak
 • Bebeğin yemek ve temizlik gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak

Gündüzlü bebek bakıcıları yukarıdaki görevlerin tümünden sorumludur ve her bir sorumluluğunu eksiksiz bir şekilde yerine getirmelidir.

Bebek Bakıcısı Nasıl Bulunur?

Sorumluluk bilincine sahip, profesyonel bir şekilde bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak, tecrübeli ve deneyimli bebek bakıcısı bulmak istiyorum diyen ebeveynlerin yapmaları gereken tek şey Aradığı Bakıcı ile iletişime geçmektir.

 Aradığınız bebek bakıcısını bulmanız için sizlere profesyonel destek sağlar. Binlerce bakıcı içerisinden size uygun olanları bir araya getirerek CV ve portföylerini inceleyebilirsiniz. Siz de bebek bakıcısı bulmak istiyorsanız Aradığım Bakıcıya ilan verebilir, bakıcı profillerini inceleyebilirsiniz.

Blog Kategorileri