Lütfen bekleyiniz..

Özel Ders Öğretmeni

Özel Ders Öğretmeni

Öğretmenlik çok kutsal bir meslektir. Hafızaya kayıtlanmış bilgileri küçük bir çocuğa öğretmek, onun anlayacağı dilden ona aktarabilmek gerçekten zor bir zanaattır. Özel ders öğretmeni, günümüzde en çok aratılan sektörlerden biridir. Özellikle pandemi döneminin başlamasıyla birlikte öğrenciler okuldan çok verim alamamakta ve gördükleri dersleri anlayamamaktadır. Bunun için özel öğretmen tutarak çocuğa daha fazla ilgi ve alaka göstermek ailelerin görevidir.

Çalışan anne ve babalar çocukların dersleriyle daha az ilgilendikleri için özel ders öğretmeni tutarak çocuğun derslerine daha iyi adapte olabilmesini sağlamaktadır. Günlük saat olarak ders veren bu sektördeki öğretmenler, genelde saat başı ücret almaktadır. Siz de sitemizden bu öğretmenleri araştırarak hangi branş öğretmenine ihtiyacınız varsa görüşme sağlayabilirsiniz.

Özel Ders Öğretmeni Nedir?

Özel ders öğretmeni, isminden de anlaşılacağı üzere Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı kuruluşlarda öğretmenlik yapmayarak, dışarıda talep duyan öğrencilere ders veren öğretmenlerdir. Günümüzde KPSS puanları çok yüksek olduğundan ve kadrolu devlet kurumlarına atanmak son derece zorlaştığından birçok öğretmen özel sektör çapında mesleğini ilerletiyor.

Özel ders veren öğretmenler pek çok sektörde olabilir. Ana dal dersleri, tıp, kimya, biyoloji, eczacılık en çok talep gören derslerden birkaçıdır. Çocuğunuz ilkokul, lise ya da üniversite çağında da olsa ona özel öğretmen tutarak derslere daha yakından hâkim olmasını sağlayabilirsiniz. Sitemiz, işveren ve iş arayanları bir noktada buluşturan bir platform olarak sizlere bu imkânı sunmaktadır.

Özel Ders Öğretmeni Nasıl Olmalıdır?

Her şeyden önce, özel ders öğretmeni bu işe ticari olarak bakmamalıdır. Tamamen gönülden ve severek bu işi yapmalıdır. Öğrenci için en verimli bilgiyi amaçlayan, en faydalı şekilde ona bilgiyi aktarmayı sağlayan ve alanında profesyonel olmayı hedefleyen bir kişiliğe sahip olmalıdır. Elbette herkes para kazanmak için bir sektörde ter döker ancak iki lafından biri para ise o öğretmen ile çalışmamanız gerekir. Çünkü öğretmenin önceliği para değil, öğrencisidir.

Eğer öğrencinin gerçek manada o derse ihtiyacı yoksa, bunu aile ile paylaşmalıdır. Haksız yere kazanç elde etmek yerine öğrenciyi ilgili alana yönlendirmelidir. Çok başarısız bir öğrenci için de sanki çok başarılıymış gibi aileye boş hayaller vermez. Doğrusu neyse o şekilde açıklamak ve gerektiği durumlarda başka alanlara yönlendirmekle mükelleftir. Çocuğun yalnızca derslerinde değil aynı zamanda bilişsel bozukluklarında da ne yapılması gerektiğini aileye söylemelidir.

Özel ders öğretmeni, öğrenci ile fikir alışverişi yaparak dersi daha eğlenceli hale getirmelidir. Öğrenciye ders verirken bir yandan onu sıkmamalı, dersi sevilir hale getirerek başarısını arttırmalıdır. İyi bir öğretmen, öğrencinin en verimli olacağı saatleri belirleyerek dersi işler, sırf kendi müsait olduğu için istediği saate ders koyarak boşa para kazanmaz.

İyi bir öğretmen, sırf iş olsun diye dersi anlatıp geçmez. Öğrenciye iyi bir analiz yaparak anlayıp anlamadığını kavrar. Eğer anlamadıysa farklı taktikler kullanarak tekrar tekrar anlatır. Bunu zaman kaybı olarak görmez aksine mesleğinin en kutsal kısmı budur. Çünkü bir konuyu anlamayan bir kişinin kafasına yerleştirmek dünyanın en zor mesleğidir.

Son olarak iyi bir öğretmen, öğrencinin o dersi anlayıp anlayamadığını anlamak için ders bitiminde küçük bir sınav yaparak devamında konuyla ilgili ödev verir. Siz de çocuğunuza özel ders öğretmeni ararken bu kriterlere dikkat etmelisiniz.

Özel Öğretmen Arıyorum

Özel öğretmen arayışı teknolojinin gelişmesi ile birlikte hız kazanmıştır. Çocukların daha hızlı kavraması, dersinde başarılı olması için özel öğretmenin payı büyüktür. Siz de özel öğretmen arıyorum diyorsanız sitemizde ilan veren öğretmenler ile görüşebilirsiniz. Sizin için alanında başarılı özel öğretmenleri bulduk ve sayfamızda paylaştık. Detaylı bilgi almak için bizimle de iletişime geçebilirsiniz.

Özel Öğretmen Fiyatları

Özel öğretmen fiyatları branşa göre farklılık göstermektedir. Genelde saatlik ücret almaktadırlar fakat yapacağınız anlaşmaya göre haftalık ya da aylık da ödeme yapabilirsiniz. Görüşeceğiniz öğretmenin talebi, verilecek ders alanı ve kaç saat ders verileceği ücretleri yakından etkiler.

Özel Öğretmen Nasıl Bulunur?

Özel öğretmen bulmak hem kolay hem zordur. Çok sıkı bir araştırma yaparak çocuğunuz için en iyi özel öğretmeni bulabilirsiniz. Sitemiz yıllar önce bu iş için kurulmuş ve özel öğretmen arayışı içinde olan kişilere aradıkları öğretmeni sunmuştur. Sayfamızda özel öğretmen araması yaparak karşınıza çıkan farklı kişiler ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Özel Ders Öğretmenleri Aşağıdaki Müfredatları Desteklemek İçin Vardır;

 • İlkokul derslerinde yer alan ana branş dersleri
 • Ortaokul çağındaki müfredat dersleri
 • Bağımsız okul kabul sınavlarına hazırlık
 • Aritmetik temel beceriler
 • Eğitim ve mesleki ihtiyaçlar için dil eğitimi
 • Yüksek öğretim kursu için hazırlık

Özel Ders Öğretmeninin Görevleri

Özel ders öğretmeni görevleri kapsamlı bir şekilde incelenebilir. Bu görevleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Öğrenci için bireysel ders oturumu hazırlamak
 • Öğrencinin kabiliyetine göre ders programı hazırlamak
 • Öğrencileri ilgili sınava hazırlamak, sınavdan iyi not almasını sağlamak
 • Öğrencinin ilerlemesini önleyen engelleri tespit etmek
 • İlgili özel ders yöntemlerini kullanmak
 • Profesyonel hizmet sunmak

Özel Öğretmen Çalışma Saatleri

Özel öğretmenlerin çalışma saati esnektir. Öğrencinizin potansiyeline göre, hangi saatler arasında dikkatini toplayabiliyor, hangi günler yoğun değil gibi etkenleri göz önünde bulundurarak özel öğretmen ile saat anlaşması yapabilirsiniz. Genelde akşamüstü 17:00 ile öğlen 13:00 saatleri öğrenciler için daha verimlidir. Okula giden çocuklarınız için okul sonrası saatler için öğretmenle anlaşabilirsiniz.

Sizler de çocuğunuz için, derslerinin daha iyi olması ve kendini daha güvende hissetmesi için bir özel öğretmen tutmak istiyorsanız sitemizden faydalanabilirsiniz.