Temizlikçi

Hizmetler

Şehirler

İlçeler

Uyruk

Çalışma Şekli

Eğitim Durumu

Deneyim

Medeni Durum

Çocuk Durumu

Sigara Durumu

Kamera Durumu

Ücret

Yabancı Dil

Özellikler

Münevver K.

Münevver K.

Üsküdar, İstanbul

Deneyim: 5 Yıl

İş Tanımı: Ev temizliği süpürme silme toz ütü cam bulaşık banyo temizliği gibi Yıl

Ücret: 400.00 / Aylık

Kader D.

Kader D.

Gi̇resun, Gi̇resun

Deneyim: 1 Yıl

İş Tanımı: Hastanın ilaç kontrolü banyo ve temizliği ve yemeğini hazırlama Yıl

Ücret: 5500.00 / Aylık

Temizlikçi

Temizlikçi, pek çok kişi tarafından talep gören bir meslek dalı olmakla birlikte en çok çalışan kişiler için talep görür. Çok geniş kapsamlı bir meslektir çünkü hem ev temizliği hem de ofis temizliği şeklinde içerisinde farklı dallar barındırır. Sitemizde temizlik üzerine hizmet sunan pek çok aday vardır. Sayfamızda ilan vererek temizlikçiye ihtiyaç duyan kişilerin kendilerine ulaşmasını sağlar.

Temizlikçi Nedir?

Temizlikçi; sorumlu olduğu alanlarda toz alma, süpürme, paspas atma gibi işlemler ile ortamın temizliğini sağlamakla sorumlu kişidir. Aynı zamanda leke çıkarma, paspaslama, parlatma, yıkama ve ovma gibi işlemlerle ortamın hijyenini sağlar. Dışarıda çalışan ya da çalışmayan pek çok kişi temizlikçi görevlisine ihtiyaç duyar. Özellikle çalışan bireyler eve geldiklerinde evin temiz olması için, boş vakitlerini kendilerine ve ailesine ayırmak için temizlikçi personellerine gereksinim duyar. Sitemiz de iş arayan ve iş veren kimseleri bir araya getirerek işinizi kolaylaştırmaktadır.

Temizlikçi Görevleri

Temizlikçi, işletmenin yani ev veya ofisin uygun çalışma prensipleri kapsamında araç ve gereçlerini kullanarak ortamın temizliğini sağlar. Genel olarak temizlikçi görevleri şu şekildedir;

 • Kullandıkları ekipmanların bakımını sağlamak
 • Çalışma alanında havalandırma işlemini sağlamak
 • Alandaki çöpleri temizlemek
 • Temizleme işleminden zarar görebilecek eşyaların güvenini sağlamak
 • Yüzeyde yer alan lekelerin türünü anlamak ve ona göre temizlik malzemesi kullanmak
 • Tamponlama, vakumlama ve buharlama işlemleri ile lekeyi çıkarmak
 • Süpürme ve silme işlemleri ile temizlik yapmak
 • Paspas yapmak
 • Toz almak
 • Cam silmek
 • Metal ve ahşap yüzeyleri parlatmak
 • Yiyecek ve içecek alanlarının temizliğini sağlamak

Evinize bir temizlikçi tuttuğunuzda bu işlemlerden sorumludur. Genel ve titiz temizlik yaparak evinizin hijyenik ve pırıl pırıl olmasını sağlar. Siz de çalışma ortamınıza ya da yaşam alanınıza bir temizlikçi alarak yükünüzü hafifletebilirsiniz.

Temizlikçiye Neden İhtiyaç Duyulur?

Temizlikçiye farklı sebeplerden ötürü ihtiyaç duyulur. Evde çocuğunuz varsa, yoğun tempodan detaylı temizlik yapmaya vakit bulamıyor olabilirsiniz. Bununla birlikte çalışıyorsanız işten geldikten sonra temizliğe zaman bulamıyor olabilirsiniz. Bu durumda bir temizlikçi bularak yükünüzü ona devredebilirsiniz.

Temizlikçi Arıyorum

Temizlikçi arıyorum diyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Yoğun iş temposu ya da hayatın yorgunluğu, temizlikten çok anlamamak ya da bir şekilde ilgilenememek sizi bir temizlikçi arayışına sokabilir. Güvenilir internet sitelerinin yanı sıra firmamızdan da bu hizmeti güvenle temin edebilirsiniz.

Temizlikçi Özellikleri

Evinizi ya da iş yerinizi emanet ettiğiniz temizlikçi personelinin birtakım özelliklere sahip olması gerekir. Bu özellikleri kabaca şu şekilde anlatabiliriz;

 • Güvenilir olmalı
 • Fiziksel güce sahip olmalı
 • Dikkatli ve titiz olmalı
 • Çalışma ortamına uygunluk göstermeli
 • Kendini geliştirme tekniğine sahip olmalı
 • Çalışkan olmalı
 • Azimli ve kararlı olmalı
 • Talimatlara uymalı
 • Grup çalışmalarına uyumlu olmalı
 • Verimli iş çıkarma tekniklerine sahip olmalı
 • Olumlu tutum ve davranışlar sergilemeli
 • Enerjik olmalı
 • Fiziki görünüş ve kişisel bakımına önem vermeli
 • Deneyimli olmalı
 • İşine zamanında gelmeli ve iş sahibi ile saygı çerçevesinde görüşmeli
 • Gürültü yapmadan çalışmalı
 • Çevresindeki insanlara her an hizmette olduğunu hissettirmelidir

Siz de kendinize bir temizlikçi arıyorsanız bu niteliklere sahip kişileri öncelikli olarak tercih edebilirsiniz. Sitemizde yukarıda bahsettiğimiz niteliklere sahip temizlikçi personellerini bulabilirsiniz.

Deneyimli Temizlikçi

Birlikte çalışacağınız temizlikçi personelinin deneyimli olması gerekir. Çünkü temizlik gerçekten tecrübe gerektirir. Pratik olması ve işini çabucak bitirip her işe yetişebilmesi için belli bir tecrübeye sahip olması gerekir. Ortalama 5-10 yıllık temizlikçileri tercih etmenizde fayda vardır. Sitemizden deneyim sahibi temizlikçileri rahatça bulabilirsiniz.

Temizlikçi Fiyatları

Temizlikçi fiyatları genelde günlük olarak belirlenir. Yapılacak işe göre 2022 yılında günlük temizlikçi fiyatları en az 300 TL olarak belirlenmiştir. Fakat cam ve koltuk temizliği ekstraya girmektedir. Tutacağınız temizlikçi ile bu kriterlere göre görüşme sağlamalı, fiyatı netliğe kavuşturmalısınız. Aylık temizlikçi fiyatları maaşlı olmakta olup yine aranızda yapacağınız anlaşmaya göre değişir. Evin konumu, metrekaresi, eşyaların çokluğu ve dubleks olup olmaması ücretleri değiştirir.

Günlük Temizlikçi

Günlük temizlikçi en sık talep edilen hizmetlerden biridir. Her gün belli saatler çerçevesinde temizlenecek alana gelerek gereken tüm hijyeni sağlarlar. Buna göre de günlük fiyat alırlar. Çalışma saatlerini temizlikçiniz ile görüşerek netliğe kavuşturabilirsiniz.

Günlük Temizlikçi Fiyatları

Günlük temizlikçi fiyatları yukarıda belirttiğimiz gibi 300 TL olarak belirlenmiştir. Ancak yapılacak işe göre rakam düşebilir veya artabilir. Sitemizde ilan veren temizlikçileri inceleyerek ortalama fiyat aralığını görebilirsiniz.

Haftada 3 Gün Temizlikçi

Haftada 3 gün temizlikçi, çalışan bayanların aradığı bir sektördür. Haftanın 3 günü gelerek detaylı olarak temizlik yaparlar ve bu da yükünüzü bir hayli azaltır. Talep ederseniz çamaşır işlerini de temizlikçinize yaptırabilirsiniz. Fakat öncesinde bu konuyu onunla konuşarak fiyatta değişiklik yapabilirsiniz.

Tam Gün Temizlikçi

Tam gün temizlikçinin sorumlulukları daha ağırdır. Sabahtan akşama kadar evin derlenip toparlanması, ince ince temizlenmesi ve çamaşır, ütü, bulaşık gibi işlerin sırasıyla yapılması tam gün temizlikçinin görevidir. Bazı kişiler anlaştığı temizlikçiye ek ücret karşılığında yemek de yaptırabilir. Çalışma saatleri taraflar arasında belirlenir fakat genel olarak sabah 08:00 akşam 18:00 aralığındadır.

Gündüzlü Temizlikçi

Gündüzlü temizlikçi genelde yarım gün çalışır. Örneğin sabah 09:00 öğlen 15:00 saatleri arasında evin ihtiyacı olan temizliği yaparak gider. Bu kapsamda yemek, bulaşık, çamaşır ve genel temizlik yaparak evin rutin olarak hijyenik kalmasını sağlar. Bu kişilerin aldığı ücret tam güne nazaran daha düşüktür.

Günlük Temizlik İlanları

Günlük temizlik ilanları pek çok sitede verilmektedir. Bu sektörde çalışan binlerce insan vardır ve iş bulmak maksadıyla ilan vererek isimlerini duyururlar. Siz de sitemizde farklı illerden ilan veren kişileri bulabilirsiniz. Bu ilanlarda temizlikçilerin numaralarını da bularak kendileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Yabancı Temizlikçi

Yabancı temizlikçi, dil bilen kişiler tarafından rağbet görmektedir. Dil, iletişim kurmak için oldukça etkili bir unsurdur. Bu nedenle konuşabildiğiniz dilden anlaşacağınız bir temizlikçi bulmalısınız. Yabancı temizlikçi ücretleri ülke bazlı olarak değişiklik göstermektedir. Sitemizde ilan veren yabancı temizlikçi bireylerle görüşerek net fiyat alabilirsiniz.

Yatılı Temizlikçi

Hem yemeğimi yapsın, hem temizliğimi yapsın, çamaşır ütü ne varsa ilgilensin bir nevi ben ne yapıyorsam onu yapsın diyorsanız sizin ihtiyacınız olan yatılı bakıcı. Yatılı bakıcılar belirttiğimiz her türlü işe koşturarak sizin evdeki her yükünüzü alırlar. Böylece sosyal yaşantınıza da, kendinize de rahatlıkla vakit ayırabilirsiniz.

Villaya Temizlikçi

Villanıza bir temizlikçi mi arıyorsunuz? O zaman doğru adrestesiniz! Çünkü sitemizde villa temizlikçi personelleri yer almaktadır. Villa çok büyük çaplı olduğu için temizlikçi bulmak da bazen zor olabiliyor. Ancak sitemiz, sizin için bu personelleri bir araya getirerek kaliteli hizmet almanıza ön ayak oluyor.

Temizlikçi Nasıl Bulunur?

Temizlikçi bulmak için pek çok yöntem vardır. Gazete ilanlarından, afişlerden, kurumsal firmalardan ve internet sitelerinden kendinize uygun bir temizlikçi bulabilirsiniz. Kapsamlı bir araştırma sonrasında şartlarınıza, çalışma saatlerinize ve bütçenize uyabilecek bir temizlik personeli bularak uzun vadeli çalışabilirsiniz. Firmamızdan bilgi alarak yarım gün, tam gün, yatılı ya da gündüzlü temizlikçi personeller ile görüşebilirsiniz.

Aramıza katılmak ister misin?

Binlerce bakıcı arasıda sana en uygununu bulmak için aramıza katılın.

Şifremi Unuttum Bakıcım.com