Bebek Bakıcısı - Çocuk Bakıcısı

Hizmetler

Şehirler

İlçeler

Uyruk

Çalışma Şekli

Eğitim Durumu

Deneyim

Medeni Durum

Çocuk Durumu

Sigara Durumu

Kamera Durumu

Ücret

Yabancı Dil

Özellikler

Ebrar Y.

Ebrar Y.

Ri̇ze, Ri̇ze

Deneyim: 1 Yıl

İş Tanımı: Yemek yedirmek, alt değiştirmek, oyun oynamak, uyutmak, masal okumak. Yıl

Ücret: 2200.00 / Aylık

Derya E.

Derya E.

Üsküdar, İstanbul

Deneyim: 4 Yıl

İş Tanımı: Çocuk uyudugunda hafif ev işleri(yemek hariç) Yıl

Ücret: 5500.00 / Aylık

Eylül E.

Eylül E.

Kartal, İstanbul

Deneyim: 1 Yıl

İş Tanımı: Çocukla ilgilenmek. Yemeğini yedirmek. Oyun oynamak. Ödevlerine yardımcı olmak. Yıl

Ücret: 300.00 / Saatlik

Beyza D.

Beyza D.

Esenyurt, İstanbul

Deneyim: 1 Yıl

İş Tanımı: Bebek bakmak alt değiştirip yedirmek eve yardımcı olmak Yıl

Ücret: 4400.00 / Aylık

Bebek Bakıcısı - Çocuk Bakıcısı

Bebek bakıcısı veya çocuk bakıcısı arayan aileler bu arayışa geçmeden önce haklı olarak oldukça endişeli ve nereden başlayacağını bilmeden hareket edebilir. Eğer bu yazımızı okuyorsanız doğru yerdesiniz demektir.

Sitemizde bakıldığında gerçekçi olmayan rakamlarla başvuru almak isteyen ilanlar verilmekte. Doğru fiyat doğru personelin ilanınızla ilgilenmesi anlamına gelecektir. Bu yüzden bakıcı maaşlarına öncelikle bir bakalım.

Bebek Bakıcısı Fiyatları – Çocuk Bakıcısı Fiyatları

Tam zamanlı gündüzlü çalışan bir bakıcı maaşı 2022 yılı için minimum 4253 TL olmaktadır.  Bu rakam birçok etmen doğrultusunda değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden beklentileriniz doğrultunda belirleyeceğiniz rakam bu miktarın altına düşmemesi gerekir.

Bakıcıların maaşları eğitim durumu, yabancı dil bilgisi, deneyim sertifikalar gibi birçok etmene bağlı olarak değişmektedir.

Yatılı bakıcı fiyatları ise yine aynı kriterler doğrultusunda maaşlar değişirken 2022 yılında 6500 TL den başlayan fiyatlarla geniş bir aralıkta değerlendirilebilir. Önemli olan ne istediğinizi net bir şekilde belirlemek ve o nitelikte bir bakıcının rakamlarını dip rakamlardan öngörebilmektir.

Bebek Bakıcısı  - Çocuk Bakıcısı Arasındaki Farklar nelerdir ?

Bebek bakıcısı ile çocuk bakıcısı arasındaki temel fark bakımla yükümlü oldukları çocukların yaş aralığıdır. Bebek bakıcısı 0 -2 yaş aralığında bebeklerin bakımıyla ilgilenen kişi olup çocuk bakıcısı ise 2+ yaş grubu ile ilgilenir.

Bu yaş gruplarının ihtiyaçları göz önüne alındığında birbirinden farklı süreçler göz önüne gelmektedir. Bebekler daha çok fiziki bakıma ihtiyaç duyarken çocuklar ise fiziki bakım yanında oyun, duygu, bilgi gibi gereksinimleri de olmaktadır.

Bebek bakıcısı bebeğin altının değiştirilmesi, uykusu, mamalarının hazırlanması, ek gıdaya geçiş süreci, bebeğin banyo yaptırılması, gaz alınması, annenin rahatlatılması gibi konularda etkin rol oynar.

Çocuk bakıcısı ise çocuğun beslenmesi, oyunlar oynanması, etkinlikler yapılması kıyafetlerinin hazırlanması, uykusu kreş süreci gibi birçok konuda aileye destek olur.

Bebek – Çocuk Bakıcısı Arıyorum

Eğer bu cümleyi kuruyorsanız bulmak için doğru bir yerdesiniz. Benek ve çocuk bakıcısı arayan ailelerin en büyük sorunu güvenebilecekleri doğru bir adayı bulabilmektedir. Aradığım Bakıcı sayesinde Türkiye’nin her yerinden farklı deneyim ve özelliğe sahip yüzlerce bakıcı arasından beklentilerine en uygun adaylarla kolaylıkla iletişim kurabilir ve mülakatlar yapabilirler.

Bebek Bakıcısı – Çocuk Bakıcısı Seçimi

Bakıcı arayışına giren ailelerin öncelikle yapması gereken şey kendi beklenti ve ihtiyaçlarını sıralamak olmalıdır. Bakıcı arayışı bu beklentiler doğrultusunda yönlendirilmeli ve alan daraltılmalıdır. Eğer ilan verecekseniz bu beklentiler açık ve net bir şekilde ilanda yer alabilir. Eğer direk iletişime geçecekseniz mülakatlarda yine bu beklentiler açık ve net bir şekilde ifade edilmeli ve anlaşıldığından emin olunmalıdır.

Bakıcı seçiminde ailenizin yapısı, bebeğinizin yaşı ve bakıcının bu yaş grubuyla deneyimleri göz önüne alınmalıdır.

Eğitimli bebek bakıcıları ailelerde daha fazla güveni sağlamaktadır. İletişim becerileri kuvvetli olan adaylar daha verimli olacaktır.

Bebek Bakıcısı -Çocuk Bakıcısı Taşıması Gereken Özellikler

  • Bir bakıcı öncelikle işini ve çocukları sevmelidir. Sevmeden yapılan her iş gibi bakıcılık alanında yapılan işte de verim alınamayacaktır.
  • İlgili yaş grubu hakkında bilgi ve deneyim sahibi olması gerekir.
  • Sigara vs. gibi çocuğa da etki edecek maddeler kullanmaması gerekir.
  • Güler yüzlü ve enerjik olması aynı enerjiyi bebeğe de yansıtmasına neden olur.
  • İlkyardım bilgisi sahibi olması güven verecektir.
  • Bebek bakıcısının iletişim becerisi kuvvetli olmalıdır.
  • Bebeğe veya çocuğa pozitif enerji katıp ona masallar anlatabilecek, ninniler söyleyebilecek veya sorularına açık net cevap verebilecek adaylar olmalıdır.
  • Sabırlı olmalı ve modu kolaylıkla düşmemeli, ruh durumunu aileye ve çocuklara yansıtmamalıdır.
  • Yabancı bakıcılar için evrak problemi olmaması gerekir.

Gündüzlü Bebek Bakıcısı – Çocuk Bakıcısı

Gündüzlü olarak çalışan bakıcıların çalışma saatleri genel olarak 09.00 -18.00 arası olarak ilerler fakat bu durum özellikle çalışan ailelerde farklılık göstermek zorunda kalmaktadır. İşe erken çıkmak veya geç gelmek zorunda olan ailelerde bu durum ailenin özel şartlarına göre değişmektedir. Çalışma koşullarında bu saatler mutlaka belirtilmelidir.

 Haftada 3 Gün Bakıcı

Bazı aileler ise kendi özel durumları dahilinde haftada 3 gün ya da 2 gün gibi talep oluşturabilmektedir. Burada da yine özellikle ulaşım problemi olmayan adaylar öncelikle tercih edilmelidir.

 

Yatılı Bebek Bakıcısı -Çocuk Bakıcısı

Uzun mesai saatleriyle çalışan ya da sosyal hayat içerisinde daha aktif olan aileler genellikle yatılı bakıcı tercih etmekteler. Yatılı bakıcı tercih ederken onun da bir birey olduğunu ve ihtiyaçları olduğunu unutmaksızın ev içerisinde ona da bir yaşam alanı oluşturulmalıdır.

Yatılı olarak çalışan bayanlar genellikle yabancı olmakta ve iş odaklı olarak Türkiye’ye gelmiştir. Burada aile bağları zayıf olduğu için daha çok yatılı olarak çalışmayı tercih ederler.

Yatılı olarak çalışan bebek bakıcısı gece uyku problemi olan bebeklerde de anneye destek vermekte bu da anneye büyük kolaylık sağlamaktadır.

Aramıza katılmak ister misin?

Binlerce bakıcı arasıda sana en uygununu bulmak için aramıza katılın.

Şifremi Unuttum Bakıcım.com